Proszę o nie kopiowanie zdjęć ani tekstów z bloga. Tworzenie go wymaga czasu i wysiłku z mojej strony - kopiowanie czegokolwiek i publikowanie na innych stronach czy forach internetowych bez mojej wiedzy i zgody jest po prostu kradzieżą.
Zakładki:
Sunday and Vigo in English

Najważniejsze wpisy w blogu

Krewni i znajomi Królika

Edukacja dla Odpowiedzialnego Właściciela i Szkolenie dla Wspaniałego Psa

Hodowle

Owczarek pirenejski

Napisz do mnie

Kategorie: Wszystkie | English | Lektury | News | O Bravie | O Eri | O Sunday | O Vigo | O mnie
RSS
piątek, 30 września 2005
:o)))
Image Hosted by ImageShack.us
18:32, orvokki , News
Link Komentarze (2) »
czwartek, 29 września 2005
Strefy kontaktu po mistrzowsku
Filmiki z Mistrzostw Świata Agility:
http://www.smoothmovesagility.com/awc2005/videos.php

Oglądając zwycięski bieg Sylvii Trkman można zauważyć, że w ogóle nie zatrzymuje ona psa na strefach kontaktu, ale La zbiega do samego dołu, tak że sędzia nie może mieć wątpliwości, że strefa została zaliczona. No i to jest nasz nowy cel w szkoleniu :o) U Vigo jeszcze dodatkowo zaistniała konieczność przyspieszenia go, tak więc na razie ćwiczymy kładkę z tunelem (ustawiamy tunel od razu za kładką, wejście częściowo zasłonięte szmatką, tak, żeby musiał zejść bardzo nisko). Sunday od razu zaczęła kombinować i robić wielkie susy, ale nic to, jakieś dziesięć tysięcy powtórzeń, podczas których będzie nagradzana wyłącznie za zejście, a nie za zeskakiwanie, i będzie cacy :o).
Męczymy się też trochę z huśtawką, bo Vigo nauczył się stawać przed strefą... do kitu. Teraz ćwiczymy w ten sposób, że trener nam przytrzymuje huśtawkę, Vigo wbiega, dochodzi do samego końca i dopiero wtedy trener opuszcza kładkę.


10:10, orvokki , News
Link
środa, 28 września 2005
Stęsknione pieski
    Do Krakowa Sunday pojechała ze mną sama, Vigo został z panem w domu, głównie z tego względu, żeby Wojtek miał trochę okazję z nim popracować, bo Vigo przestał się go zupełnie słuchać. Ciężko było - Vigo spazmował po naszym wyjściu z domu, nie chciał iść z Wojtkiem na spacer, nie chciał wracać na wołanie ani się z nim bawić. Z czego wniosek płynie prosty, że wszyscy członkowie rodziny powinni coś z psem robić, bo inaczej wychowamy sobie maminsynka :o). Następnego dnia Wojtek zabrał obydwa psy ze sobą do pracy i było już znacznie lepiej, widać było efekty pracowicie spędzonej niedzieli.
   Sunday w Krakowie najwyraźniej też za swoim nieznośnym przyszywanym braciszkiem tęskniła, bo marudziła bez niego w klatce, a w poniedziałek nie mogli się sobą nacieszyć... chyba się jednak lubią, a na początku się na to nie zanosiło.

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Nawet jedno drugie małpowało:

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

A jak słodko razem wyglądają:

Image Hosted by ImageShack.us
11:25, orvokki , News
Link Komentarze (2) »
Z psem za pan brat w Krakowie 25.09.05
    W niedzielę Sunday odwiedziła Kraków, kolejny raz uczestnicząc w akcji edukacyjnej "Z psem za pan brat" (ostatnia chyba w tym roku edycja w najbliższą niedzielę w Warszawie - też będziemy). Pokazy odbywały się na krakowskich błoniach - świetne miejsce na tego typu imprezy, chociaż trawa trochę wybujała i kiepsko się biegało. Ale jak zwykle było bardzo miło, chociaż pracowicie.

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


11:02, orvokki , News
Link
poniedziałek, 26 września 2005
Mistrzostwa Świata Agility 2005
   zakończyły się wczoraj. Mistrzem Świata w klasie medium po raz drugi w swojej karierze została Sylvia Trkman z owczarkiem pirenejskim face race Simply the Best of Loubajac "LA", znowu z olbrzymią przewagą, jeśli chodzi o czas (w 2003 roku miała 7 sekund przewagi, tym razem 5). Druga suczka rasy owczarek pirenejski należąca do Sylvii, VEDETTE of the Gloaming "LO", znalazla się na czwartej pozycji w ogólnym rankingu - nie ulega wątpliwości, że Sylvia stanowi klasę sama dla siebie i jest niedoścignionym wzorem. JAK ONA TO ROBI?

    Miło mi również donieść, że bardzo ładnie na tych mistrzostwach zaprezentował się cocker spaniel BESS of Petit Madonna reprezentujący Japonię - po jumpingu był na 7. pozycji, w agility spadł na 20. miejsce, ale w łącznej klasyfikacji znalazł się na 8. miejscu! Cocker potrafi :o))).
08:26, orvokki , News
Link
sobota, 24 września 2005
XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Wrocław`
    Mamy ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży i Zwycięstwo Rasy (zwłaszcza to ostatnie w obliczu OLBRZYMIEJ konkurencji jest wielkim osiągnięciem). W zęby sędzia zaglądał, ale nie skomentował, ani nic nie umieścił opisie, zresztą dość zdawkowym:

"10 miesięczny pies, rozwijający się w dobrym typie, w dobrych proporcjach, prawidłowa linia grzbietu, prawidłowe kątowanie, poprawna okrywa".

    No i skoro już teraz mamy duże Zwycięstwo Młodzieży, to wypadałoby się wybrać jeszcze na jakieś dwie wystawy... a to straszne nudy, dla mnie i dla psa. Zawody fajniejsze :o)
17:49, orvokki , News
Link Komentarze (3) »
Mistrzostwa Świata Agility 2005 w Valladolid
MŚ trwają, a nas tam nie ma :o(((. Nas to znaczy w ogóle Polaków. Szkoda.

Po pierwszym dniu (jumping indywidualny) Sylvia Trkman z owczarkiem pirenejskim Simply the Best de Loubajac na pierwszym miejscu, na drugim Radovan Liska (Czech) z sheltie, na siódmym miejscu cocker spaniel z Japonii i to nas cieszy :o))). Nawiasem mówiąc, coś im chyba na głowę padło, jeśli chodzi o czasy, w klasie medium tylko 7 psów nie dostało punktów karnych za przekroczenie czasu, w klasie small tylko 4 psy, a w klasie large... a w klasie large czas był o 3 sekundy DŁUŻSZY i większość psów się zmieściła. Czy ktoś tam zwariował?

Oficjalna strona:
http://www.mundobyte.es/empresas/agility2005/webs/resultados.asp
07:12, orvokki , News
Link
 
1 , 2 , 3 , 4