Proszę o nie kopiowanie zdjęć ani tekstów z bloga. Tworzenie go wymaga czasu i wysiłku z mojej strony - kopiowanie czegokolwiek i publikowanie na innych stronach czy forach internetowych bez mojej wiedzy i zgody jest po prostu kradzieżą.
Zakładki:
Sunday and Vigo in English

Najważniejsze wpisy w blogu

Krewni i znajomi Królika

Edukacja dla Odpowiedzialnego Właściciela i Szkolenie dla Wspaniałego Psa

Hodowle

Owczarek pirenejski

Napisz do mnie

Kategorie: Wszystkie | English | Lektury | News | O Bravie | O Eri | O Sunday | O Vigo | O mnie
RSS
niedziela, 30 marca 2008
Sztukmistrz
Vigo pojechał ze mną uczestniczyć w pokazie dla dzieci organizowanym przed Dogolandię. Dzieciom bardzo się podobały różne sposoby chodzenia na spacer (w poniedziałek przy nodze, we wtorek slalomem między nogami, w środę na moich stopach, w czwartek na plecaczek) i inne sztuczki. Tylko pif-paf! nam nie wyszło, bo się Vigocki rozproszył. Ale i tak uważam, że był bardzo dzielny, bo na sali były jeszcze trzy psy, w tym golden i labek, za którymi Vigo nieszczególnie przepada, no i oczywiście pełno dzieciaków nie do końca subordynowanych (Vigo nawet pozwolił się z zaskoczenia pogłaskać). 
20:19, orvokki , News
Link Komentarze (1) »
niedziela, 23 marca 2008
Jak w polskich filmach

... czyli nic się nie dzieje.

Pogoda jest mega dziwna:

darmowy hosting obrazków

Więc nawet specjalnie spacerować się nie chce.

darmowy hosting obrazków

Utknęłam z nauką sztuczek: u Sunday z wstydź się, u Vigockiego z podnoszeniem dwóch łap po przekątnej równocześnie. Na razie czasami nieźle podnosi jedną tylną :o) Trochę mnie zdołowało, że Polona Bonac wyklikała to jednej swojej suce w jednej sesji, no ale nie każdy jest taki zdolny. 

W bolesnej kwestii kładkowej bywa raz lepiej raz gorzej, ale opracowałam plan B :o)

Sergiusz odkrył pieski i kotki, wyciąga do nich łapki i wygłasza długie przemowy, oraz usiłuje spełzać z maty edukacyjnej w kierunku zwierzątek, które wszak ciekawsze są niż jakieś tam martwe grzechotki. Udało mu się już raz uszczypnąć kota oraz wyrwać Vigockiemu parę kłaków, dzięki czemu wiemy kogo należy chronić przed kim.

darmowy hosting obrazków

 Aparat młodego trochę rozproszył, bo wcześniej zajęty był intensywnym przesuwaniem się w kierunku spaniela połączonym z gulgotaniem i ślinieniem się. Spaniel jak widać przydługą opowieścią nieco się znudził. 

darmowy hosting obrazków

23:41, orvokki , News
Link Komentarze (3) »
niedziela, 16 marca 2008
Vigo - podwórkowy mistrz frisbee
No dobra, umówmy się - to nie powala, ale biorąc pod uwagę, że swego czasu Vigo na widok frisbee wiał gdzie pieprz rośnie, jest nieźle. Jak nikt nie patrzy i nie przeszkadza, sprawia nam to niezłą frajdę. Przyznaję się też bez bicia, że jakbym ja umiała lepiej rzucać, to Vigo umiałby lepiej łapać, ale jakoś ciągle nie mogę znaleźć drugiego rzucacza do ćwiczeń :o( Ale, ale - żeby się nie dołować, uznaję, że pewnym miejscu wyszedł nam zupełnie przyzwoity flip. Chyba.
 
Filmik do obejrzenia
21:30, orvokki , News
Link Komentarze (2) »
wtorek, 11 marca 2008
Skakanka

Nowa sztuczka (zgapiona od Ani i Melisy).

Vigo:

Sunday:


Opis nauki:

1. Nauczyć psa podskakiwać razem z nami (można dodać hasło) - moje psy akurat mają tendencję do podskakiwania, więc wystarczyło wyłapać skoki z odrywaniem wszystkich łap od ziemi.

2. Skakanie przez skakankę wykonaną z bardzo miękkiego materiału, by psa nie zrazić, w razie jakby oberwał po łapach - ja wykorzystałam szalik.

3. Skakanie przez normalną skakankę, smycz etc.

19:47, orvokki , News
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 10 marca 2008
Zawody w Novych Svetanovicach

Weekend jak przystało na zawodach, tym razem w Czechach. Zawody byłyby bardzo fajne, jakbym nie była z dzieckiem, bo warunki niedzieciowe kompletnie - w hali nie było się gdzie schować przed hałasem, a hotel był zgrzebny bardzo (w pokoju mieliśmy dwa łóżka i szafę, oraz jarzeniówkę pod sufitem). W rezultacie pierwszy dzień zawodów Sergiusz spędził z dzielną babcią na świeżym powietrzu, a drugi mglisty częściowo w hotelu paskudnym, częściowo na spacerze, a częściowo w tej nieszczęsnej hali. Wyraził swój protest dość dobitnie w sobotę wieczorem, ale mimo wszystko przeżyliśmy, choć chwilami było nerwowo.

Poza tym przeszkody miały kwadratowe tyczki leżące na całkowicie płaskich podpórkach i spadające od powiewu powietrza. Sunday miała zrzutki w 4 z 6 biegów, chyba kudłami zrzucała. Dwa biegi agility z najlepszymi czasami w Smalikach i ładnie zaliczonymi strefkami w wyniku tego nie zapewniły nam podium. Ale za to wygrała obydwa jumpingi i jeszcze zajęła 3 miejsce w SA3. Vigo zajął drugie miejsce w jumpingu w sobotę i trzecie za MA2 (oczywiście strefa na kładce niezaliczona :o( ). Generalnie bardzo ładnie pieski biegały, torki były fajne, płynne i ciekawe, sędziowanie całkiem dorzeczne, a na dodatek jak to zwykle u Czechów odjechane nagrody w stylu wyprzedaż posezonowa (taka fajna rękawica do oskrobywania szyb w zimie i bombki na choinkę ;o).

W kwestii kładki Vigo aktualnie jestem na etapie walenia głową w mur. Może mnie oświeci.

21:45, orvokki , News
Link Komentarze (1) »
czwartek, 06 marca 2008

 Najpierw konkurs na historyjkę obrazkową, czyli co mówią pieski:

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

 

darmowy hosting obrazków

A tu trochę fotek z dzisiejszego bardzo miłego rowerkowego spacerku w lesie. Ja widziałam trzy sarny, pieski na szczęście nie :o) 

darmowy hosting obrazków  

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

22:11, orvokki , News
Link Komentarze (2) »
środa, 05 marca 2008
Vigo - palisadka

Dzisiejszy trening:

 Vigo - palisada

Chciałam nagrać też kładkę, ale to co najpiew nagrałam, nie nadaje się do pokazania, a jak Vigo zaczął robić ładnie, to się bateria wyczerpała :) Next time :) 

19:49, orvokki , News
Link
 
1 , 2