Proszę o nie kopiowanie zdjęć ani tekstów z bloga. Tworzenie go wymaga czasu i wysiłku z mojej strony - kopiowanie czegokolwiek i publikowanie na innych stronach czy forach internetowych bez mojej wiedzy i zgody jest po prostu kradzieżą.
Zakładki:
Sunday and Vigo in English

Najważniejsze wpisy w blogu

Krewni i znajomi Królika

Edukacja dla Odpowiedzialnego Właściciela i Szkolenie dla Wspaniałego Psa

Hodowle

Owczarek pirenejski

Napisz do mnie

Kategorie: Wszystkie | English | Lektury | News | O Bravie | O Eri | O Sunday | O Vigo | O mnie
RSS
poniedziałek, 26 lutego 2007
II Otwarte Zimowe Zawody Agility w Pruszkowie
Naczytawszy się na dogomanii jakie to fajne są zawody nieoficjalne, tudzież z tęsknoty za zawodami, pojechaliśmy na takowe zawody zorganizowane przez Klub Fort w Pruszkowie. Miło rzeczywiście było, tłumy zawodników (i bardzo sprawna organizacja, brawo dla organizatorów i dla zawodników za zdyscyplinowanie) i kibiców, miłe towarzystwo i rozkosze podniebienia dzięki dobrym duszom, które przygotowały sałatki(były też ciasta, ale refleks mnie zawiódł i się nie załapałam).
Sunday biegała bardzo ładnie, ale bez sukcesów (detka za agility, zrzutka w jumpingu), a Vigo znowu mnie rozczarował in minus. Zaryzykowałam przebieg agility, podczas którego mój psiak zgłupiał, strasznie był rozproszony, biegł wolno, nie chciał wchodzić na strefówki, nie zaliczył strefy na palisadzie (a na treningach robi ją po prostu super i 100%), kładki i huśtawki jakby się bał (nie mam pojęcia dlaczego, nie miałam z nim wcześniej takich problemów...). W jumpingu co prawda się rozkręcił, pobiegł szybko, tylko zapomniał popatrzeć na panią (a pani coś kiepski refleks miała swoją drogą), wyrwał mi cztery hopki do przodu, znajdując się na drugiej połowie parkuru zanim w ogóle raczył się za mną obejrzeć.
Ja nie wiem, kiedy my się w końcu nauczymy razem biegać, mnie po biegu z Sundayem trochę zawodzi refleks przy Vigo... a on wycina mi numery nie z tej ziemi ciągle. Na treningach naprawdę biega coraz fajniej, tylko jakoś się to nie przekłada na zawody.
21:14, orvokki , News
Link Komentarze (2) »
sobota, 24 lutego 2007
Urwisek cz.2
Dzisiaj jako współpracownik Fundacji Dogolandia zasłużył się Vigo występując w roli gwiazdy na specjalnej aukcji prac dzieci, z której zysk przeznaczony był na Fundację. Była mowa o bezpiecznych postawach wobec psa, czyli parę słów o psiej mowie ciała i o tym, jak należy głaskać psa. Potem było głaskanie, któremu z przyjemnością poddawały się Canelka, Abi, Suza, Defa i Vigo (Vigo trochę się wiercił i lizał wszystkie dzieci po rączkach, ale ogólnie był bardzo dzielny), a na koniec grzywaczka Melisa i Vigo pokazywali sztuczki.
Vigo ku mojej uldze nawet dał się namówić na współpracę mimo obecności ukochanej Abi, może mu jednak tych jajek nie utnę?

21:28, orvokki , News
Link Komentarze (2) »
piątek, 23 lutego 2007
Migawki spacerowe
Kanał Odra-Widawa, który normalnie ma z półtora metra szerokości i pół metra głębokości, a teraz zamienił się w rzekę. Na zdjęciu pieski stoją na drodze, która jest prawie już przez ten kanał zalana.

Image Hosted by ImageShack.us

Vigonek w wydaniu sweet:

Image Hosted by ImageShack.us
20:39, orvokki , News
Link Komentarze (1) »
Toty
Szlufka, niekwestionowany szef ludzko-psio-kociego stada. Jedno jej spojrzenie spode łba doprowadza do tego, że psy pokornie i cichutko idą się zadekować na swoje posłania. Shark IslandJak jej nie wchodzić w drogę, całkiem miły tot.

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Kotwory dwa przy ulubionej rozrywce:

Image Hosted by ImageShack.us

Focinka. Miły kot z brudnymi nogami

Image Hosted by ImageShack.us

20:27, orvokki , News
Link Komentarze (1) »
środa, 21 lutego 2007
Fajny trening
Dzisiaj rano bohatersko zebrałam się z pieskami na trening i wczesna pobudka została nagrodzona, fajnie nam się biegało. Dołączyła do nas Canelka, ale Vigo był bardzo dzielny i nawet go to nie rozproszyło (ufff...). Doszłam do wniosku, że chyba mądrzejszą polityką jest pozwolić mu się najpierw przywitać z dziewczyną, a potem wymagać pracy na torze, a nie odwrotnie - i dzisiaj to zadziałało.
Na fali entuzjazmu odważyłam się popróbować trochę kładeczki... i nie jest źle, tylko dwa razy zeskoczył, a tak to zbiega, parę razy
zaliczył strefkę naprawdę modelowo. Więc jest to do zrobienia i koniec naszej kilkumiesięcznej pracy na desce już bliski :o))).
A Sundayek jest oczywiście super zawsze :o) Naprawdę to niesamowita przyjemność biegać z doświadczonym psem, którego się dobrze zna :o).
09:44, orvokki , News
Link Komentarze (1) »
środa, 14 lutego 2007
Szybki meldunek
Melduję, że żyjemy, tylko ja trochę padam na dziób z różnych powodów. Wklejam trochę nieświeże fotki, bo z niedzieli (spacer, który trwał prawie trzy godziny i na którym się umordowałam niemożebnie, a psy mimo skakania po drzewach nie).

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Poniedziałek za to zaczął się od wizyty u weterynarza, bo Sunday ma zapalenie uszu. Dzisiaj też poszliśmy, do kontroli - i tu mam pytanie do Osób Odpowiedzialnych - dlaczego jak rano muszę wyjść z psami na spacer to pada, a jak po południu siedzę sobie w pracy za biurkiem to za oknem uśmiecha się słoneczko? Do weterynarza towarzysko wybrał się też Vigo, był super grzeczny i nawet pokazał sztuczki, za co załapaliśmy się na próbkę karmy, tylko nie wiem dlaczego dla psów aktywnych, bo jakby one miały stać się aktywniejsze, to jak rany ja już tego nie wytrzymam. Sunday w miarę dzielnie zniosła prace wykopaliskowe w swoich uszach, doprawdy nie wiem, skąd tam tego syfu tyle się nabrało.
A opróćz tego oczywiście pracujemy nad różnymi rzeczami, w tej chwili na tapecie ósemki wokół nóg tyłem, z Vigo na razie mam pół ósemki :o), a z Sunday dostawianie się do nogi lewej bardzo ładne, a do prawej takie sobie.
20:08, orvokki , News
Link Komentarze (6) »
czwartek, 08 lutego 2007
Więcej Vigowych filmików
Popadłam w manię nagrywania:

Stópki

Poproś (Vigo robi to najsłodziej na świecie...)

Sprzątanie
23:07, orvokki , News
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2