Proszę o nie kopiowanie zdjęć ani tekstów z bloga. Tworzenie go wymaga czasu i wysiłku z mojej strony - kopiowanie czegokolwiek i publikowanie na innych stronach czy forach internetowych bez mojej wiedzy i zgody jest po prostu kradzieżą.

Napisz do mnie

Blog > Komentarze do wpisu
Debiucik :o)

Wczoraj po raz pierwszy wystąpiliśmy z pokazem i akcją edukacyjną skierowaną do dzieci. My to znaczy osobnicy zrzeszeni w Klubie Extreme Dog wraz z psami. Rzecz miała miejsce w dawnym Browarze przy ul. Hubskiej, publiczność składała się z dzieci w wieku bardzo różnym (niektóre dzieci to wręcz całkiem dorosłe były i miały własne dzieci...). W programie pokaz wyszkolenia naszych psów (z przewagą zabawnych sztuczek nad klasycznym posłuszeństwem), prezentacja wybranych ras (dwa owczarki niemieckie Egon i Kato, owczarek pirenejski Vigo, owczarek francuski beauceron Misiu, border collie Czad,  parson russell terrier Pipi, grzywacz chiński Melissa, berneńczyk Beren, no i oczywiście cocker spaniel angielski Sunday) krótka pogadanka na temat mowy ciała psów (w roli psiego manekina Egon), krótka pogadanka na temat tego, jak dziecko powinno się witać z psem (w roli głównej ON Kato i Ula Kalisz). Całość jeszcze trochę trzeba dopracować w szczegółach, ale wyszło nieźle. Kato zwłaszcza zrobił na mnie wrażenie, pies jest rzeczywiście doskonale wyszkolony i co więcej obyty z dziećmi (na koniec bawił się z nimi wyjmując im na przykład piłeczkę z kaptura lub delikatnie biorąc ją z główki dziecka).

Jak dziecko powinno się witać z psem?

Przede wszystkim głaskać można tylko psa będącego pod opieką właściciela. Dziecko powinno spokojnie podejść i ZAPYTAĆ CZY MOŻE POGŁASKAĆ PSA. Ewentualną odmowę należy potraktować poważnie i zaakceptować bez dyskusji. Nie wszystkie psy lubią dzieci, a niektóre lubią je tak bardzo, że z nadmiaru entuzjazmu mogą niechcący skrzywdzić dziecko.  Po uzyskaniu zgody, dziecko powinno spokojnie podejść do psa i pozwolić mu się obwąchać (pies poznaje świat głównie nosem, nie oczami) - można wyciągnąć w stronę psa rękę z dłonią skierowaną wierzchem do góry. Następnie można wreszcie pogłaskać psa - najlepiej pod brodą lub po piersi i ewentualnie potem po bokach czy grzbiecie.

O czym trzeba pamiętać?

ZAWSZE TRZEBA ZAPYTAĆ WŁAŚCICIELA PSA O ZGODĘ.

W OBECNOŚCI PSA NALEŻY UNIKAĆ GWAŁTOWNYCH RUCHÓW I GŁOŚNYCH OKRZYKÓW - PORUSZAMY SIĘ SPOKOJNIE I ZDECYDOWANIE, MÓWIMY NORMALNYM TONEM GŁOSU.

poniedziałek, 09 maja 2005, orvokki

Polecane wpisy

  • Tyyyyyleeee się działo :)

    Blog ledwie dycha (o ile dycha), tymczasem życie pędzi sobie z zawrotną prędkością. Od ostatniego czasu zaliczyliśmy podróże do Luksemburga, do Berlina, nad mor

  • Blogowo filmowo

    Mam niezłe opóźnienie, bo prawie tygodniowe... W miniony weekend odbyły się drugie kwalifikacje do MŚA. Zawody poprzedziła mała aferka pt. ile właściwie w tym r

  • A year has passed :).

    A year has passed, weather has changed, but the Pyrsheps are just as funny and crazy :).