Proszę o nie kopiowanie zdjęć ani tekstów z bloga. Tworzenie go wymaga czasu i wysiłku z mojej strony - kopiowanie czegokolwiek i publikowanie na innych stronach czy forach internetowych bez mojej wiedzy i zgody jest po prostu kradzieżą.

Napisz do mnie

Blog > Komentarze do wpisu
Obrzydlistwa
    Otóż wcale nikogo nie będziemy zachęcać, żeby też sobie sprawił psa. Wręcz przeciwnie, będziemy zrażać wszelkimi siłami (kto się nie zrazi, będzie kandydatem na Odpowiedzialnego Właściciela).

    Na przykład - posiadanie psa naraża nas na ustawiczny kontakt z różnymi obrzydliwościami. Po pierwsze - jesteśmy odpowiedzialni i porządni, ergo sprzątamy kupki. No nikt mi nie powie, że to przyjemne (chyba, że nas to poczucie dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku tak przyjemnie łechce). W początkowym okresie posiadania szczeniaka mamy częsty i osobisty kontakt również z siusiu.
 
   Z innych nie do końca higienicznych wydzielin fizjologicznych niewątpliwie przyjdzie nam się zetknąć ze śliną w mniejszych lub większych ilościach. Prawie na pewno zostaniemy oblizani i to nie raz. Również prawie na pewno będziemy musieli rzucać oślinioną piłeczkę. W przypadku bycia Odpowiedzialnym Właścicielem psa rasy dog, mastif, bernardyn lub coś w tym stylu będziemy mieli dodatkową frajdę ze ściągania glutów z ubrań, ścian i sufitu. Hitem absolutnym jest też czyszczenie gruczołów okołoodbytowych.

    A to jeszcze nie koniec. Psy mają wielkie upodobanie do włażenia do cuchnących błotnistych sadzawek (a potem pędzą, by się do nas przytulić). Niektóre lubią się też wytarzać w czymś, co pachnie jeszcze gorzej. Psy czasami usiłują też zjeść coś, o czym wolelibyśmy nie wiedzieć, że istnieje (
Sunday kiedyś zaaportowała mi pół myszy z wnętrznościami, na szczęście dobrze zmrożone, a innym razem zmumifikowanego szczura) - a my musimy im to na czas wyjąć z pyska.  Jeśli nam się nie uda, to prawdopodobnie potem czeka nas gruntowne mycie podłogi.

    Po psach chodzą kleszcze. Kleszcze są ohydne. Trzeba oglądać psa po każdym spacerze i ściągać te, co łażą oraz wykręcać te, co już się wkręciły (i to niezależnie od zastosowania najnowszej generacji środków przeciwko kleszczom). Optymistycznie zakładamy, że ponieważ nasz pies jest bardzo zadbany, więc nigdy nie ma pcheł ani robaków...
wtorek, 03 maja 2005, orvokki

Polecane wpisy

  • Tyyyyyleeee się działo :)

    Blog ledwie dycha (o ile dycha), tymczasem życie pędzi sobie z zawrotną prędkością. Od ostatniego czasu zaliczyliśmy podróże do Luksemburga, do Berlina, nad mor

  • Blogowo filmowo

    Mam niezłe opóźnienie, bo prawie tygodniowe... W miniony weekend odbyły się drugie kwalifikacje do MŚA. Zawody poprzedziła mała aferka pt. ile właściwie w tym r

  • A year has passed :).

    A year has passed, weather has changed, but the Pyrsheps are just as funny and crazy :).

Komentarze
Gość: Mary, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2005/05/04 11:48:05
Tiaaa... Mój pies wracał z ogrodu czasem z dziwnym zapaszkiem... Szybko się okazywało, że urządził sobie tarzanie się w odchodach psa sąsiadów. To były chwile, kiedy miałam ochotę udusić. Najlepiej oba :)
-
Gość: malta, *.internetdsl.tpnet.pl
2005/05/04 14:20:14
chciałabym dodać, że pies może nie tylko zjeść coś niezwykle obrzydliwego, ale również wielce skutecznie wetrzeć to coś w swoje futerko i wtedy to dopiero....
-
2005/05/06 11:42:12
to fantastyczna metoda na szukanie właścicieli dla szczenieków bo nie sztuka komuś wcisnąć małą puchatą kuleczkę tylko , trza znaleźć kogos odpowiedzialnego :)

a nie innaczej jak przez obrzydlistwa i koszty utrzymania (i nie chodzi tu bynajmniej o karmę) można wyselekcjonować odpowiedzialnego przyszlego właściciela :)- chyba :)
-
Gość: , 217.206.170.*
2006/09/05 17:50:49
I pies, i koty... kiedys zaczelam notowac jak czwsto mam w domu nabrudzone, glownie zwymiotowane... po tygodniu przestalam zeby sie nie zalamac.
-
nathanielek
2006/12/16 19:14:32
". W przypadku bycia Odpowiedzialnym Właścicielem psa rasy dog, mastif, bernardyn lub coś w tym stylu będziemy mieli dodatkową frajdę ze ściągania glutów z ubrań, ścian i sufitu. Hitem absolutnym jest też czyszczenie gruczołów okołoodbytowych. "

Ale jakie to przyjemne :D:D
-
2007/02/05 12:23:31
"W przypadku bycia Odpowiedzialnym Właścicielem psa rasy dog, mastif, bernardyn lub coś w tym stylu będziemy mieli dodatkową frajdę ze ściągania glutów z ubrań, ścian i sufitu."
ooo... świenta prawda - tylko te gluty nie są wyłącznie na ubraniach, ścianach, suficie, ale dosłownie wszędzie - jeden glutek ciągnie się na przynajmniej półmetra (do podłogi) i zajmuje 1/3 szklanki ;)

...a wogole wspaniale się czyta te informacje;)

pozdro
Anza