Proszę o nie kopiowanie zdjęć ani tekstów z bloga. Tworzenie go wymaga czasu i wysiłku z mojej strony - kopiowanie czegokolwiek i publikowanie na innych stronach czy forach internetowych bez mojej wiedzy i zgody jest po prostu kradzieżą.

Napisz do mnie

Blog > Komentarze do wpisu
W skrócie
Odpowiedzialny właściciel:

Dobrze przemyślał wprowadzenie psa do swojego życia - wie, że pies jest na zawsze, zdaje sobie sprawę z ogromu obowiązków, zastanowił się, jaki pies będzie dla niego odpowiedni, przygotował się na jego przybycie, ma dla niego czas.

Dba o potrzeby swojego psa - te najbardziej oczywiste (dobra karma, dostęp do świeżej wody do picia, opieka weterynaryjna) i te mniej oczywiste, ale równie ważne (szkolenie, zabawa, dużo miłości).

Nie pozwala, by jego pies przeszkadzał innym - jego pies jest wyszkolony i umie się zachować wobec innych ludzi i psów. Odpowiedzialny właściciel zawsze sprząta po swoim psie. Odpowiedzialny właściciel nie narzuca towarzystwa swojego psa innym ludziom, o ile ci wyraźnie nie okażą ochoty na zapoznanie się z nim.

Dba o bezpieczeństwo swojego psa. Pies chodzi na smyczy wszędzie tam, gdzie mógłby komuś przeszkadzać lub tam, gdzie istnieje zagrożenie dla niego. Kiedy jest spuszczony ze smyczy, nadal znajduje się POD KONTROLĄ właściciela (pies wraca na wołanie, a właściciel troszczy się o zapewnienie psu sensownego zajęcia typu aportowanie). Pies ma przy obroży tabliczkę ze swoim imieniem, adresem i telefonem właściciela. Może mieć również tatuaż lub mikrochip ułatwiający identyfikację.

Jest ambasadorem psiej sprawy -  zachowanie jego i psa stanowi dobry przykład dla innych. Przeciwstawia się złemu traktowaniu zwierząt.

piątek, 25 marca 2005, orvokki

Polecane wpisy

  • Tyyyyyleeee się działo :)

    Blog ledwie dycha (o ile dycha), tymczasem życie pędzi sobie z zawrotną prędkością. Od ostatniego czasu zaliczyliśmy podróże do Luksemburga, do Berlina, nad mor

  • Blogowo filmowo

    Mam niezłe opóźnienie, bo prawie tygodniowe... W miniony weekend odbyły się drugie kwalifikacje do MŚA. Zawody poprzedziła mała aferka pt. ile właściwie w tym r

  • A year has passed :).

    A year has passed, weather has changed, but the Pyrsheps are just as funny and crazy :).