Proszę o nie kopiowanie zdjęć ani tekstów z bloga. Tworzenie go wymaga czasu i wysiłku z mojej strony - kopiowanie czegokolwiek i publikowanie na innych stronach czy forach internetowych bez mojej wiedzy i zgody jest po prostu kradzieżą.

Napisz do mnie

Blog > Komentarze do wpisu
Blogowo filmowo

Mam niezłe opóźnienie, bo prawie tygodniowe... W miniony weekend odbyły się drugie kwalifikacje do MŚA. Zawody poprzedziła mała aferka pt. ile właściwie w tym roku będzie kwalifikacji, bo jakoś brakowało chętnych do organizacji i bezpośrednio przed zawodami stanęło na tym, że jednak będą 2 a nie 3. W związku z powyższym opracowałam mega plan pt. bardzo się sprężyć i powymiatać :).

Realizacja planu szła zupełnie nieźle. Wprawdzie sobotni poranek rozpoczął się od całkowitego rozminięcia się w komunikacji z Eri w A3 i zarobienia pięknej detki, po której nastąpiła dalsza maniana, ale potem mogło być już ino lepiej :). Brava w A3 1 odmowa, spaniel na czysto i naprawdę był to bieg, w którym doceniłam głęboką mądrość i doświadczenie spaniela, bo zakręcała cud miód i w slalom poszła jak w dym :).

Potem był jumping open, w którym wprawdzie spaniel dla odmiany wyszedł ze slalomu, za to Eri i Brava miały na czysto i bardzo ładnie:

Brava na dodatek wykręciła najlepszy czas ze wszystkich kategorii:

W agility open spaniel na czysto:

 

Eri zdetkowałam tak głupio, że aż pisać chadko :P. Włączył mi się tryb "serpentyna" i uznałam, że muszą tam być trzy hopki w tej linii :). Znaczy: "O jeden most za daleko".

Bravie przed startem przydarzyła się niemiła przygoda, mianowicie pogryzł ją pies schodzący z toru. Trochę spanikowała, ktoś z widzów zaczął do mnie wołać, żebym z nią biegła na końcu, ale ja sprawdziwszy, że krew sie nie leje i Brava chodzi normalnie, postanowiłam biec od razu, żeby nie dać jej czasu na schizowanie. Początek toru pobiegła wyraźnie wolniej niż zwykle, ale potem się rozbujała, ostatecznie skończyła na czysto i wygrała łączną. A na drugim miejscu...

ta dam! Znalazł się nie kto inny tylko Vigo z Katką, którzy mieli w tym dniu TRZY CZYSTE BIEGI! :D.

Przez chwilę przyszło mi się więc pocieszyć, że awans mam właściwie w kieszeni, aż tu jednak się okazało, że jednak sprawa trzecich kwalifikacji jest wciąż otwarta i rano się odbędzie nad nią głosowanie.

Niedzielne przebiegi zaczynały się od jumpingu, w którym Brava zrobiła coś niebywałego, mianowicie wyszła ze slalomu i do tej pory nie wiem czemu. Spaniel za to pobiegł na czysto, Eri z jedną zrzutką, ale za to najlepszym czasem:

Przez cały weekend Brava i ja czekałyśmy na tor, który pozwoli nam zrobić zbieganą kładkę, a tu jak na złość były ciągle jakieś tam nawrotki po strefie i ogólnie Bravy strefka zatrzymywana dość paskudna była. Ale wreszcie nadeszła nasza chwila, bieg zawodów zdecydowanie:

Kamerzyście jak widać ręce się trzęsły z wrażenia, mi tchu zabrakło gdzieś tak koło przeszkody numer 18 i poważnie się zastanawiałam, czy dobiegnę do 22, ale jak widać udało się.

Spaniel też miał ten bieg na czysto, Eri znowu z jedną zrzutką, ale też bardzo ładnie:

Proszę docenić odmienność handlingu w stosunku do Bravy :).

Ogólnie zawody dla mnie bardzo udane, ogarnęłam swoją głowę, swoimi psami zachwycam się niebotycznie, bo taki spaniel na przykład cudowny jest i wszystko umie, a Brava pobiegła nawet tuż po tym, jak wpierdziel dostała, no i  czy one nie są doskonałe? Nawet holender dawał radę bardzo bardzo :). Brava na 5 czystych swoich openowych biegów w 4 miała najlepszy czas ze wszystkich kategorii, ogólnie ma zaliczonych 6 z 8 biegów, więc punktów trochę natrzaskała. Kolejne kwalifikacje dopiero w lipcu.

czwartek, 19 kwietnia 2012, orvokki

Polecane wpisy

  • Zimne Brno :).

    W piątek pojechaliśmy w składzie pyrkowo-rodzinnym (Nina z Eytem, Romek z Evo i ja z Bravą) na trening u Martiny Klimesovej, którą lubię strasznie. Jako zawodni

  • Weave poles show off :)

    Czyli lansik slalomowy :). Żeby nie było, że to taka bułka z masłem, filmik pokazujący trudną drogę spaniela do sukcesu: Za montaż wypaśnych filmików podziękowa

  • 1% dla Przyjaciela

    Jeśli ktoś z szanownych Czytelników jeszcze nie rozporządził 1% swoich podatków, to serdecznie zachęcam do wsparcia Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przy

Komentarze
Gość: Artur35, *.adsl.inetia.pl
2012/05/10 19:28:33
Wspaniały wpis oraz filmiki.
Zapraszam na moją stronę
www.psy-24.blog.spot.com
-
sttefek
2012/05/30 12:25:31
Niesamowite psy, zazdroszczę CI, takie mądre zwierzaki. świetne filmy i gratuluję wyników.